روز 6 ژانویه چه روزی است؟ عید تجلی - Epiphany

روز 6 ژانویه چه روزی است؟ عید تجلی - Epiphany

 

Epiphany in Canada

عید تجلی - Epiphany 
این روزطبق کتاب انجیل اشاره به ملاقات سه مرد خردمند با عیسی مسیح درست پس از تولد و غسل تعمید آن حضرت دارد.
 
عید تجلی - Epiphany
این روز Epiphany نام دارد و بسیاری از مردم کانادا در این مراسم شرکت میکنند که شامل برنامه ها و مراسماتی در کلیسا و نهار است و در مدارس نیز برنامه هایی جهت آشنایی کودکان با این روز برگزار میشود.مراسم سنتی تغییر چهره در نیوفوندلند کانادا و استان لابرادور رایج است که در آن مردم با ماسکها و لباسهایی تغییر ظاهر داده و به خانه آشنایان و فامیل رفته و مشغول آواز و رقص میشوند و اغلب مردان لباسهای گشاد زنانه میپوشند تا شناخته نشوند.مردم اغلب به این هنرپیشه های نقاب دار شکلات و نوشیدنی میدهند. 
Naluyuk اسمی است که اسکیموها برای این هنرپیشه ها گذاشته اند و آنها در این روز به دیدن کودکان رفته و کودکان را میترسانندو از کارهایی که در سال گذشته کرده اند سوال میکنند و اگر کودکان جوابشان قانع کننده بود جایزه میگیرند.

البته این روزجزو تعطیلات رسمی کانادا محسوب نمیشود.

دلیل پیدایش
این روز یکی از باستانی ترین اعیاد کانادا محسوب شده و قدمت آن به اواخر قرن دوم برمیگردد حتی قبل از ثبت تعطیلات کریسمس.اپیفانی به نام های شب یا روز دوازدهم و جشن اپیفانی معروف است که روز ظهور عیسی مسیح میباشد.در این روز سه پادشاه به دیدار عیسی مسیح در بیت لحم آمده و حضرت یوحنا او را در رود اردن غسل تعمید داد.کاتولیتهای رومی و پروتستانها در این روز به دیدار مردان خردمند Magi میروند.در حالیکه ارتودوکسها بیشتر به غسل تعمید متمرکز میشوند.
تغییر چهره در روز اپیفانی قدمت 200 ساله در کانادا دارد.این سنت در دهه 60 کاهش یافت اما مجددا از آن استقبال شد.

سمبلها
نقاشیهای مختلف و طرحهایی که آن سه مرد و عیسی مسیح را نشان میدهد.برخی ازین نقاشیها آن سه مرد را در راه بیت لحم و یا در حال پرستش عیسی مسیح نشان میدهد.بازدید آن سه مرد از عیسی مسیح نشانه این است که آن حضرت پادشاه همه شاهان است و برای هدایت یهودیان و غیر یهود آمده است.ستاره ای که آن سه مرد را به سوی مسیح هدایت میکند نیز از سمبلهای اپیفانی میباشد .از دیگر سمبلهای این روز سه هدیه ایی است که آنها به عیسی مسیح میدهند،طلا، بوته کندر و نوعی صمغ.سایر نقاشیها مربوط به غسل تعمید مسیح میباشد.
/ 2 نظر / 9 بازدید
ما با هم دوستیم

سلام ما می تونیم دوستای خوبی واسه هم باشیم اومدیم به وبلاگت تا بیای به ما سر بزنی و وبلاگت را تو سایت ما ثبت کنی؛تا تو لیست ما باشی و هر روز ما و بقیه دوستان بهت سر بزنیم بیا منتظرتیم مستانه . سارا . محمد . آرش

حامد

فيستك شبكه اجتماعي بزرگ و در عين حال پر امكانات شبكه فيستك از دو سرور قوي استفاده ميكند كه در سرعت و كيفيت حرف اول را ميزنه فيستك شامل خدمات ارسال و اشتراك گذاري مطلب ارسال موزيك و تصوير و فيلم انواع بازي هاي تحت وب ساخت كلوب مجزا براي خود و همكارانتان و خانواده خود پروفايل همسر خدمت ويژه سامانه پيامك و انجام قرعه كشي و ثبت نام اس ام اسي و مسابقه و پشتيباني با پيام امتياز دهي به كاربر وهزارن خدمت ديگر فيستك با امكانات بالا و رايگان در اختيار شماست هم اكنون ثبت نام كنيد www.facetak.net