برترین کشورهای جهان از نظر بهره‌وری انرژی

برترین کشورهای جهان از نظر بهره‌وری انرژی

Sustainable future dependent on energy industry support, warns World Energy Council

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

بر اساس طبقه بندی که شورای جهانی انرژی روز سه شنبه منتشر کرد سوئیس ، دانمارک و سوئد برترین کشورهای جهان از نظر بهره وری انرژی ، تاثیر انرژی بر محیط زیست و هزینه و دسترسی به انرژی هستند.

 

 

1-سوئیس

2-دانمارک

3-سوئد

4-انگلیس

5-کانادا

.

.

.

10-فرانسه

11-آلمان

.

.

.

15-آمریکا

.

.

.

78-چین

 

 به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن،بر اساس طبقه بندی این سازمان مستقر در لندن در میان 129 کشور که در این فهرست قراردارند انگلیس و کانادا در جایگاه چهارم و پنجم، فرانسه در جایگاه دهم ، آلمان در جایگاه یازدهم، آمریکا در رتبه پانزدهم و چین در جایگاه هفتاد و هشتم قرار دارند. هدف اصلی این سازمان ارتقاء منابع انرژی پایدار است.

 

تنها پنج کشور اول این فهرست بهترین نمره را در سه گروه  بهره وری انرژی ، تاثیر انرژی بر محیط زیست و هزینه و دسترسی به انرژی کسب کرده اند.

 

کشورهای بنین، هند، لبنان، نیکاراگوئه و زیمبابوه در پایین ترین مکان این فهرست قرار دارند.

 

آمریکا دارای بالاترین امتیاز در زمینه امنیت و تامین انرژی است، اما بدترین  نمره برای تاثیر انرژی بر محیط زیست را کسب کرده است.

 

50 نفر از مسئولان  و کارشناسان از بیش از 25 کشور در این گزارش که بر نیاز به اجرای سیاست های انرژی فعال تاکید می کند، مشارکت داشتند.

/ 1 نظر / 8 بازدید
لینا

سلام وبلاگتون رو دیدم مطالبش قشنگ بود ازش استفاده کردم لطفا سایت مارو هم نگاه کنید http://mehestan.org/page.php?29 مطالبش راجع ساختمان هوشمنده مثل آبیاری گیاهان و تغذیه حیوانات خانه هوشمند سیستم های صوتی و تصویری خانه هوشمند سیستم‌های حفاظتی وامنیتی خانه هوشمند کنترل روشنایی خانه هوشمند و غیره . اگه از مطالب وب سایت ما خوشتون اومد لطفا مارو لینک کنید