افزایش روزافزون تعداد دانشجویان خارجی در کانادا

 

افزایش روزافزون تعداد دانشجویان خارجی در کانادا

روز سه شنبه 26Feb2013 وزارت مهاجرت کانادا  با بیان مطلبی اعلام کرد در سال 2012  بیش از یکصد هزار دانشجوی خارجی در دانشگاههای این کشور مشغول تحصیل بودند.
 وزیر مهاجرت کانادا، جیسون کنی، با اعلام اینکه شمار دانشجویان خارجی در دانشگاههای کانادا در سال دو هزار و دوازده به بیش از یکصد هزار نفر رسید، افزود این رقم در مقایسه با سال دو هزار و چهار افزایشی شصت درصدی را نشان می دهد.


افزایش مستمر پذیرش دانشجویان خارجی که در دانشگاههای کانادا مشغول تحصیل می شوند، در راستای راهبرد دولت این کشور صورت می گیرد چرا که مقامات کانادا دانشجویان خارجی را مهاجران بالقوه ای می دانند که برای رشد جمعیت و رشد اقتصاد این کشور بسیار ضروری هستند. 


وزیر مهاجرت کانادا تصریح کرد دانشجویان خارجی غالب اوقات آمادگی آن را دارند که به کانادا مهاجرت کنند چرا که آنها در دوره تحصیل خود مزایای خوبی به دست می آورند، به یکی از دو زبان رایج در کانادا یعنی انگلیسی یا فرانسه مسلط می شوند و غالب اوقات تجربه کار نیز کسب می کنند. 
جیسون کنی خاطر نشان کرد دولت کانادا امیدوار است بتواند بهترین و موفق ترین مهاجران را از نقاط مختلف جهان جذب کند. 


در سال دو هزار و ده فقط در ایالت کبک بیست و شش هزار دانشجوی خارجی مشغول تحصیل بودند که یک سوم از آنها فرانسوی بودند. بر اساس توافق نامه دو جانبه ای که میان پاریس و کبک امضا شده است، دانشجویان فرانسوی که در دانشگاههای ایالت فرانسوی زبان کانادا تحصیل می کنند همان هزینه هایی را می پردازند که یک کانادایی ساکن کبک پرداخت می کند. 
بر اساس گزارش رسمی جدیدی که اخیر در کانادا منتشر شده است، دانشجویان خارجی که در کانادا تحصیل می کنند سالانه بیش از هشت میلیارد دلار در این کشور پول خرج می کنند. از دیدگاه مقامات دولت کانادا، دانشجویان خارجی که در دانشگاههای این کشور تحصیل می کنند یک منبع بالقوه نیروی کار ماهر نیز محسوب می شوند چرا که آنها به لطف تجربه ای که در کانادا کسب می کنند، می توانند اقامت دایم این کشور را به دست آورند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه از مونترال، تغییراتی که اخیرا در « برنامه دانشجویان خارجی مشغول تحصیل در دانشگاههای کانادا» ایجاد شده است به دانشجویان خارجی این امکان را می دهد که راحت تر از گذشته مجوز کار بگیرند. 
برای بررسی شرایط خود در مورد ادامه تحصیل در کانادا و همچنین آمریکا میتوانید فرم ارزیابی ما را پر نمایید یا رزومه خود را با مقدار دانش زبان خود برای ما ایمیل کنید.info@ganjico.com

student canada ganjico

/ 0 نظر / 7 بازدید