ده کشور برتر دنیا برای بزرگ کردن فرزندان

Canadachildren.jpg

ده کشور برتر دنیا برای بزرگ کردن فرزندان:

 والدین در سراسر جهان همواره در جستجوی بهترین شرایط برای فرزندان خود هستند. از این رو همواره میشنویم که زوج ها به منظور پرورش بهتر فرزندانشان و داشتن اطمینان خاطر از شرایط سلامتی و تحصیلی آنان به کشورهای دیگر مهاجرت میکنند. حتی کسانی که از کشور خود خارج نمی شوند نیز در جستجوی مناطقی هستند که آسایش و آرامش فرزندانشان فراهم شود. آیا شما کشور محبوب خود را یافته اید؟

اگر بخواهیم به رویکرد انتخاب بهترین کشور برای پرورش کودکان نگاهی جزئی تر داشته باشیم، توجه به هشت فاکتور اصلی اهمیت خواهد داشت:

-ارزش دهی به حقوق بشر

-اهمیت خانواده

-برابری جنسیتی

-سطح شادمانی(شاخص شادی)

-برابری درآمد

-امنیت

-نظام آموزش عالی دولتی توسعه یافته

-همچنین سیستم مراقبت های بهداشتی توسعه یافته

در ادامه این 10 کشور را به تفضیل شرح می دهیم:

10. نروژ

نروژ یکی از این کشورهاست و والدین شگفت زده خواهند شد اگر بدانند که این کشور رتبه نهم در رتبه بندی OECD دنیا در ریاضی و علوم است. این پنج رتبه بالاتر از ایالات متحده است. همچنین در کلیه مراکز درمانی تمامی امکانات مراقبتی از کودکان وجود دارد و نیازی به استفاده از مراکز خصوصی و هزینه زیاد نیست.

9. هلند

اگر والدینی هستید که در هلند کار یا تحصیل می کنید، حق برخورداری از کمک هزینه برای کودکان زیر 12 سال خود دارید. کمیته اجرایی اتحادیه ایمنی و سلامت کودکان اروپا ، هلند را به رسمیت می شناسد. این سیستم برای کمک به ایمنی کودکان در خانه ها، مدارس و جاده ها تلاش میکند.

8. ایرلند

کسانی که در ایرلند زندگی و کار می کنند قادر به دریافت مزایای فرزندان هستند. اگر فرزند شما زیر 18 سال سن داشته باشد و در مدرسه تمام وقت تحصیل کند، ممکن است واجد شرایط این کمک هزینه باشید. برنامه ای نیز تحت عنوان ایمنی کودک برای جلوگیری از آسیب های غیرعمدی به کودکان در این کشور ترتیب داده شده است.

7. سوئیس

سوئیس یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان را دارد و در جایگاه ششم دنیا رده بندی شده است. در نظرسنجی مرکر نیز زوریخ، یکی از شهرهای سوئیس، در رتبه دوم در جهان از لحاظ ایمنی قرار گرفته است.

6. ایسلند

ادامه مطلب (روی لینک کلیک کنید)

/ 0 نظر / 17 بازدید